Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak robić lepsze zdjęcia telefonem – kurs online

Tak się jakoś składa, że nie ważne co robicie, czy zmieniacie pieluchy, czy siedzicie na placu zabaw, czy wasze dziecko ma występ w przedszkolu, czy może nagle robi jakieś mega popisy w domu, albo gdziekolwiek, to na 99% macie ze sobą telefon. Ze statystyk wynika, że nawet iphone. Co oznacza, że macie jedno z lepszych narzędzi do fotografowania codziennego życia i jego smaczków. Powiem więcej, jeśli będziecie traktować te zdjęcia w ten sam sposób co zdjęcia robione lustrzanką, macie szanse dużo zdziałać i poprawić jakość swoich zdjęć, jeszcze przed zakupem drogiego sprzętu. Sprzętu, którego (wśród rodzin, które znam, a jest ich sporo) nie ma kto nosić, zapomina się zabrać, zapomina się naładować baterie, zapomina się zgrać kartę, zapomina się jak go używać i zazwyczaj kończy gdzieś w kącie. Wymówek też jest cała masa, bo po pierwsze trzeba przeczytać instrukcję, po drugie te zdjęcia jakoś nie wychodzą tak jak fotografowi (ups! bo to nie sprzęt robi zdjęcia, tylko człowiek), po trzecie trzeba umieć obrabiać, trzeba kupić kolejne obiektywy i inne sprzęty, ale nadal to nie to… no cóż. Jak to mówi pewien znany amerykański fotograf Jay Maisel: “The more you carry, the less you shoot.”

Zatem telefony w garść i do dzieła, bo tutaj nie macie wymówek. A ja z przyjemnością będę Wam w kolejnych odcinkach opowiadać jak robić coraz lepsze zdjęcia waszymi telefonami. Powiem wam z jakich aplikacji korzystać, jak obrabiać i gdzie wywoływać zdjęcia. A także co można z nich fajnego zrobić do udekorowania domu. Jeśli w trakcie będziecie mieli pytania, coś wam będzie sprawiało kłopot, koniecznie mi o tym napiszcie. Będziemy rozwiązywać wszelkie kwestie związane z fotografowaniem telefonem.

Zobaczcie odcinek 1:  Jak robić ciekawsze zdjęcia telefonem – odc. 1

ps. zdjęcia wykorzystane w tym wpisie oraz w kolejnych dotyczących fotografowania telefonem zostały wykonane telefonem i na telefonie obrobione.

zdjecia telefonem

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Napisane przez Diana Domin

Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts