Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Sesja świąteczna dla House of Glass

Sesja świąteczna, sesja wizerunkowa dla manufaktury produkującej ręcznie malowane, szklane bombki House of Glass

Sesja świąteczna to forma reklamy, promocji, w wielu firmach w okresie przedświątecznym. Produkty, które teoretycznie nie kojarzą się ze świętami, można przedstawić w świątecznej scenografii, pokazać wykorzystanie danego produktu w typowej bądź nietypowej roli. Krótko mówić, sesja świąteczna ma nas skłonić do rozważenia zakupu produktów danej firmy na święta lub na prezenty świąteczne.

Jeśli w waszej firmie nie robi się tego typu sesji, warto rozważyć zaangażowanie profesjonalistów, fotografa, stylisty itp. W końcu to właśnie świąteczne zakupy generują w firmach najwięcej zysków, więc czemu im nie pomóc. Wykorzystywanie zdjęć z innych sesji często kończy się fiaskiem, bo pora roku nie ta, a zatem klimat, nastrój u odbiorcy będzie również sprzeczny z tym co za oknem i w kalendarzu.

Jak się do tego zabrać. Przede wszystkim planowanie. Niestety bardzo często jest tak, że firmy zgłaszają się do mnie w listopadzie, a w najgorszym wypadku w grudniu, kiedy to po pierwsze najczęściej nie mam już wolnych terminów, ale też profesjonalne przygotowanie sesji w tak krótkim czasie (nie mówiąc już o obróbce zdjęć) jest prawie niewykonalne.

O sesji świąteczne trzeba zacząć myśleć już pod koniec wakacji.

Po pierwsze, żeby zarezerwować terminy i zgrać ekipę współpracującą przy takiej sesji, po drugie opracowanie koncepcji również wymaga czasu. Wiele osób ma mylne wrażenie, że taka sesja to jeden dzień zdjęciowy i już. Przygotowania i planowanie trwa dużo dużo dłużej i jest bardo pracochłonne.

Mam nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże wam na przyszły rok w planowaniu sesji świątecznych (również wielkanocnych ;)), a tymczasem zapraszam do obejrzenia efektów sesji świątecznej dla firmy House of Glass, przy współudziale Ewy Szymczak (Minty House) w roli stylistki.