Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

W czym obrabiać zdjęcia na telefonie – najlepsze aplikacje | kurs online – odc. 4

Często jest tak, że te nasze perfekcyjne kadry wymagają choćby delikatnego podrasowania, to może być lekkie rozjaśnienie, ostrość, kadrowanie, balans bieli. Czasem możemy chcieć pójść dalej dodać napisy, efekty, zrobić collage i trochę się zdjęciami pobawić. Co wybrać z gęstwiny propozycji, co nie jest zbyt skomplikowane, kiczowate, a da nam więcej radości z wykonanych własnoręcznie zdjęć telefonem? Dzisiaj opowiem wam o moich ulubionych programach do obróbki.

vsco

1. VSCO Camera (IOS, Android, darmowy)

Możecie z łatwością poprawić ekspozycję, ostrość, dodać winietę (niektórzy to bardzo lubią), dodać szumy, skadrować, zmienić balans bieli. A poza tym ma wg mnie najładniejszy zestaw gotowych filtrów. Nie są za mocne, dają fajny klimat i można dozować ich moc. Szczególnie lubię te naśladujące filmy analogowe. Wiele z nich ma tak lubianą przez was ostatnio mgiełkę. Łatwy w obsłudze, szybki, to mój faworyt.

snapseed

2. SNAPSEED (ios, android, darmowy)

Bardzo zaawansowana apka. Ma podobne funkcje jak u poprzednika, ale ma dodatkową zaletę: funkcję Tilt-Shift, która to daje bardzo ciekawe efekty szczególnie przy zdjęciach krajobrazowych, korekcję plam, przekształcania. Dodatkowy atut z którego ja raczej już nie korzystam, to ramki, które można dodawać do zdjęć. Dla mnie osobiście jest zbyt zamotany. To ile ma możliwości jest i plusem i minusem. Kiedy chcę robić tak zaawansowane prace na zdjęciach, to wolę już siąść do komputera i zrobić to w Photoshopie. Ok., ale bez efektu wow.

PicLab

3. PICLAB (IOS, Android, darmowy)

 Idealna aplikacja, jeśli oprócz obróbki chcielibyście dodać coś ekstra, a nie macie czasu na wchodzenie na Photoshopa, czy na Canva. Można dodać bardzo ładne tła, można wrzucać same napisy (wybór bardzo na czasie czcionek), efekty specjalne na zdjęciach, lightleaks, efekt starych klisz, polaroidy. Mnóstwo skarbów.

AfterLight

4. AFTRELIGHT (IOS, Android, cena 0,99$)

To moje ostatnie odkrycie, a trafiłam na niego bo jestem ogromną fanką właśnie lightleaks (te kolorowe plamy na zdjęciach, kiedyś przy fotografi analogowej powstawały naturalnie podczas pracy w ciemni, teraz mamy cyfrowy bajer). To co jeszcze jest istotne, to możecie wybrać wielkość zdjęcia, które chcecie wrzucić do sieci, bo po co wrzucać takie wielkie kobyły, jak można wrzucić małe, zgrabne zdjątko i wszyscy będą zadowoleni.

Front-view

5. FrontView (IOS, Android, darmowy)

Walą się wam budynki? Co? 😉 już tłumaczę, jeśli z perspektywą na zdjęciach coś jest nie tak, to FrontView na pewno pomoże. Najczęstszy błąd przy fotografowaniu budynków na wakacjach i nie tylko. Widzimy kamienicę, która miałaby się na nas za chwilę przewrócić. Ta aplikacja wszystko elegancko naprostuje.

camera+

6. Camera+ (iOS) ($1.99 – cena często się zmienia)

Zastępca wbudowanego aparatu w Iphonie, który jest dość irytujący. Tutaj możecie wybrać ISO, czas, punkt ostrości, ustawić balans bieli, stabilizację obrazu. Jest namiastka prawdziwego aparatu. To co bardzo istotne, to podgląd informacji o zdjęciach i użytych ustawieniach. Oczywiście standardowo są też narzędzia do obróbki. Dobra rozgrzewka przed zakupem aparatu i oswojeniem się z ustawieniami w wersji super Basic.

slow-shutter-cam

7. Slow Shutter Cam

Jeśli spodobała się wam Camera+ i lubicie bawić się obrazem, to musicie mieć też tą appkę. Niezastąpiona przy długiej ekspozycji (te rozmyte wodospady, to właśnie to) W poprzedniej appce najdłuższy czas naświetlania to ½ s., a to niestety niewiele da przy takich zdjęciach. Tutaj sami ustawiacie czas naświetlania i nawet zwykła woda z kranu stanie się magiczna.

Kochani, mam nadzieję, że powyższe programy pomogą wam w robieniu jeszcze ładniejszych zdjęć i któryś przypadnie wam do gustu. Jeśli chcielibyście abym zrobiła instrukcje obsługi poszczególnych appek napiszcie o tym w komentarzu. Jeśli uznaliście ten wpis za interesujący i przydatny napiszcie mi o tym na dole strony, to dodaje skrzydeł. Dzięki! 🙂

Jak robić lepsze zdjęcia telefonem – wstęp

Jak robić lepsze zdjęcia telefonem – odc. 1

Jak robić lepsze zdjęcia telefonem – odc. 2

Jak robić lepsze zdjęcia telefonem – odc. 3

Napisane przez Diana Domin

Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts