Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Aplikacje wnętrzarskie

Aplikacje wnętrzarskie to trochę jak wasz mały dekorator w kieszeni. Pomagają wymierzyć, zwizualizować, dobrać kolor. Nie trzeba już eksperymentować i uczyć się na błędach. Przelądając te wszystkie apki dochodzę do wniosku, że nie trzeba już projektantów, dekoratorów i innych specjalistów. To oczywiście żart, nic ich nie zastąpi, ale apki pomogą w mniejszych tematach, dla których szkoda projektantowi zawracać głowę, typu gdzie powiesić zdjęcia, w jakich ramkach itp. Tak na prawdę to tylko przydałby się tzw. kupiec, który znajdzie i kupi nam potrzebną rzecz i to jeszcze w najlepszej cenie 🙂

mypantone

My Pantone

Pantone chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Cały świat korzysta ze stworzonych przez nich kolekcji kolorystycznych. Co roku też przedstawiane są tzw. kolory wiodące. W tym roku jest to: rose quartz i serenity. A tymczasem aplikacja My Pantone dopasuje wam wszystko kolorystycznie. Robicie zdjęcie przykładowo podusze, kanapy itp. i appka pokazuje jakie kolory będą do tego pasowały. Ekstra normalnie bawiłam się tym pół dnia ;))

https://www.pantone.com/pages/MYP_myPantone/mypantone.aspx

magicplan_N

Magic Plan

To była dla mnie zbawienna aplikacja, bo wymierzanie wnętrz nigdy nie było moją mocną stroną. Zawsze coś było za dużo albo za mało. A tutaj tylko robicie zdjęcie i program sam mierzy wszystko, ale to dosłownie wszystko. Plan domu jest zapisany w formacie pdf. więc spokojnie możecie go wydrukować i mieć pod ręką.

http://www.sensopia.com/english/index.html

measure

Photmeasures

Photomeasures to podręczny notatnik miarkowy. Wszystko co sobie pomierzycie w domu, możecie mieć pod ręką i nigdy więcej w sklepie nie będziesz się zastanawiać czy się zmieści czy nie. Bardzo przydatne, szczególnie, kiedy się chodzi po sklepach z przypadku.

https://itunes.apple.com/us/app/photo-measures/id415038787?mt=8

home3d

Home Design 3D

Wszystko ma swój początek, a marzenia o domu, czy pięknym wnętrzu można zacząć realizować od wizualizacji. Aplikacja Home Design 3D w prosty sposób wam to ułatwi. Dostępne są również przykładowe wnętrza. Możecie planować dom, mieszkanie, taras, ogród, co tylko przyjdzie wam do głowy i oczywiście w 3D. Apka dostępna na ios i na androida.

http://www.homedesign3d.net/EN/

brightnest

BrightNest

To bardziej apka poradnikowa, bo znajdziecie w niej tzw. mydło i powidło, ale wszystko związane z domem, czyli sprzątanie, dekorowanie itp. Rad jest multum i niektóre są zaskakujące i bardzo pomocne. Taka mała Marta Stewart w kieszeni 😉 Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na ios i androida.

https://brightnest.com/

mditouch

Tappainter: MDi Touch

Rewelacyjna apka dla wszystkich freaków wnętrzarskich. W prosty sposób pomaga zwizualizować nowe kolory na ścianach twojego domu. Co ważne dopasowuje kolory do warunków oświetleniowych, więc łatwo zobaczycie jak będzie wyglądał ciemny korytarz w różowych kolorach, a a jak słoneczna sypialnia z granatem. Super sprawa.

http://tappainter.com/

snapguide

Snapguide

Tu od razu zaznaczam, że w robótkach ręcznych jestem słaba. Nie wychodzi mi, nie mam czasu, cierpliwości, ręce mi się trzęsą. Jeśli wy dla odmiany w zptach czy też zwanych z angielska DIY pracach czujecie się jak ryba w wodzie, to tą apkę musicie sobie ściągnąć. Tysiąc pięćset sto dziewięćset pomysłów na robótki ręczne, podzielone na kategorie i tzw. step by step.

https://snapguide.com/

Napisane przez Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts