Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Filmy o fotografii | FABULARNE cz. 2

filmy o fotografii

Filmy o fotografii, z fotografami, o fotografach, czasem biograficzne, czasem fikcyjne, czasem tylko jako jedno wydarzenie, albo cecha jednego z bohaterów, są jednym z ciekawszych źródeł dla tych którzy chcą lepiej poznać fotografów.

a

filmy o fotografii

MARZENIA KOBIET | DREAMS

Historia dwóch kobiet Susanne fotografki i Doris modelki. Fotografka nie może przestać marzyć o dawnym kochanku. Wyjeżdżają do Goteborga pod pozorem zrobienia sesji zdjęciowej. Tak zwany wczesny Bergman.

 

filmy o fotografii

I’D RECEIVE THE WORST NEWS FROM YOUR BEAUTIFUL LIPS

Fotograf Cauby przenosi się na przedmieścia Pará. Tam poznaje modelkę Lavinie, któea jest żoną pastora. Między fotografem i modelką rodzi się uczucie. Cauby nakłania Lavinie do rozwodu, ale modelka odmawia, bo to właśnie pastor pomógł jej przestać brać narkotyki i zmienić swoje życie. Tymczasem pastor (mąż modelki) ginie, a Lavinia znika w tajemniczych okolicznościach…

 

filmy o fotografii

UWIECZNIONE CHWILE MARII LARSON | EVERLASTING MOMENTS

Młoda kobieta z klasy robotniczej Maria wygrywa na loterii kamerę, co odmieni jej życie. Maria widzi świat z zupełnie innej perspektywy. Poznaje ujmującego fotografa “Piff Paff Puff” 🙂

 

filmy o fotografii

OCZY LAURY MARS | EYES OF LAURA MARS

Laurę Mars (Faye Dunaway), kontrowersyjnego fotografa mody z Nowego Jorku, która zasłynęła epatującymi przemocą zdjęciami półnagich modelek, dręczą przerażające wizje. Oczami duszy, niczym w obiektywie aparatu, „widzi” serię szokujących zbrodni. Ich ofiarami padają ludzie, których znała. Detektyw John Neville (Tommy Lee Jones) odkrywa uderzające podobieństwo między fotografiami Laury a utajnionymi zdjęciami z policyjnego archiwum i postanawia wyjaśnić niezwykłą zagadkę. Film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny, w której przed oczami Laury staje prawdziwy zabójca.

 

filmy o fotografii

FUTRO: PORTRET WYOBRAŻONY DIANE ARBUS | Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

Film biograficzny opowiadający historię Diane Arbus (Nicole Kidman), słynnej Amerykanki zajmującej się fotografowaniem. Sławę przyniosły jej portrety pacjentów szpitali psychiatrycznych, kalek i transwestytów. W 1971 roku Diane popełniła samobójstwo.

 

filmy o fotografii

COŚ DLA PANÓW | GENTLEMAN’S RELISH

Kingdom Swann to utalentowany, ale naiwny artysta Szkocki, który mieszka w Edwardian London z jego bezgustowną i trzymającą się na uboczu gosposią, Violet. Niestety  jego obrazy nie znajdują kupców. Violet kupuje mu na targu aparat fotograficzny. Korzystając z pomocy swojego nowego asystenta, Cromwella Marsh, przeobraża się w „Kingdom Swann, Fotograf Społeczeństwa”. Marsh namawia Swann’a do specjalizacji w robieniu fotograficznych wersji znanych obrazów z nagimi kobietami, wykorzystując lokalne prostytutki jako modelki. Marsh zdaje sobie sprawę, że może nieźle zarobić, jeśli potajemnie powysyła te zdjęcia do „Gentlemen’s Relish”, dostawcy pornografii.

 

filmy o fotografii

GINEWRA | GUINEVERE

Harper Sloane pochodzi z zamożnej rodziny, która zaplanowała już dla niej całe życie. Na przyjęciu poznaje irlandzkiego fotografa, z którym postanawia się związać.

 

filmy o fotografii

UCIEC PRZED ŚMIERCIĄ | HARRISON’s FLOWERS

Rok 1991. Harrison Lloyd, laureat nagrody Pulitzera, fotografik magazynu Newsweek, przyjmuje ostatnie zlecenie – reportaż z ogarniętej wojną domową byłej Jugosławii. Tam znika bez wieści. Nie dając wiary w śmierć męża, Sara (Andie MacDowell) postanawia go odnaleźć. Wyrusza w ślad za Harrisonem do ogarniętego walkami Vukovaru.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Napisane przez Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts