Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Inspiracje miesiąca | Wrzesień

Wakacje na finiszu. Większość już wróciła z urlopów, życie wraca do normy, miasta się zapełniają. Przybywa wydarzeń kulturalnych, ciekawych premier filmowych, nowych pozycji książkowych. Inspiracje są wszędzie. Oto co dla was znalazła ciekawego i inspirującego na wrzesień.

Na początek zobaczcie przepiękną sesję Nicole Kidman wykonaną przez jednego z najwspanialszych fotografów Petera Lindbergha, na planie filmu “Królowa Pustyni”w Maroko.

Zobaczcie inspirujące wnętrza i sposoby dekorowania ścian. Na stronie znajdziecie kilka propozycji na domowe galerie sztuki. A gdyby było wam mało to możecie też śledzić mój moodboard na Pintereście. Jest z czego wybierać 😉

Są też bardzo dobre wieści zza oceanu. A mianowicie podczas swojej wycieczki po Białym Domu będzie mogli pierwszy raz od 40 lat, legalnie robić zdjęcia! Do tej pory było to zabronione.  Takie ogłoszenie poczyniła sama Pierwsza Dama Michelle Obama na Instagramie.

Dzieci to nie tylko moje oczko w głowie. Projekt przygotowany przez Jamesa Mollisona “Tam, gdzie śpią dzieci” („Where Children Sleep”) to mocny i wzruszający obraz. Połączenie portretów dzieci z całego świata i zdjęć ich sypialni wywołuje ogromne emocje. Możecie zobaczyć zdjęcia dzieci z Brazylii, Meksyku, Anglii, Włoch, Izraela, czy z Chin, Indii.

Mollison ma szczególne upodobanie do tematów związanych z dziećmi. Koniecznie zobaczcie też jego drugi projekt Where Children Play pokazuje 59 placów zabaw z całego świata. I znów fotograf dotyka różnic kulturowych, biedy i przywilejów wśród najmłodszych mieszkańców globu.

Gdybyście się zastanawiali, dlaczego fotografowie proszą o podpisywanie zdjęć i dziwili się skąd wiedzą, że tego nie zrobiliście umieszczając zdjęcia w sieci, to ta strona odpowie wam na to pytanie. Strona TinEye służy też do śledzenia, czy ktoś sobie nie przywłaszczył waszego zdjęcia. Wg mnie przydatna nie tylko dla fotografów.

Nathalie Croquet stylistka i Daniel Schweizer fotograf wykonali niecodzienny projekt. Stylistka wybrała kilka zdjęć modowych i wystylizowała siebie identycznie jak na zdjęciach. A jak sami zobaczycie modelką nie jest, ani z buzi ani z figury. Wg mnie powstał bardzo ciekawy obraz zwykłej kobiety w roli modelki. I szczerze mówiąc w paru przypadkach, jak nie w większości zastanawiam się czy wersja Nathalie nie jest lepsza i ciekawsza.

Cały czas powtarzam, żeby mieć piękne zdjęcia nie trzeba ważyć tyle co okruszek. Można wyglądać wspaniale z nadprogramowymi kilogramami co sami możecie zobaczyć na zdjęciach Sereny Williams oraz  Amandy Bingson. Dwie gwiazdy sportu w zjawiskowej sesji.

Wystaw za wiele jeszcze nie ma, ale są tzw. ciekawostki. Od 2 września w Muzeum Narodowym będzie można zobaczyć niecodzienną wystawę „Propozycje zagospodarowania Trasy Muzeum – Zalew Zegrzyński”, 1971. Na wystawie zobaczycie plany i projekty przygotowane w latach 70tych, ale niestety niezrealizowane. Wystawa bardzo dobrze się wpisuję we współczesną problematykę związaną z interwencją artystyczną w przestrzeń publiczną (palma na rondzie de Gaulle’a czy tęcza na placu Zbawiciela). Trzeba przyznać, że artyści mieli dość awangardowe podejście. Szkoda, że nic z tych projektów nie udało się stworzyć.

Sztuka coraz częściej opuszcza pomieszczenia muzeów czy typowych galerii i tak też jest tym razem. Od 3 września w lobby hotelu Sofitel Warsaw Victoria będzie można zobaczyć wystawę zdjęć “Limelight”(od filmu Charliego Chaplina „Światła rampy”) Na wystawie będzie można zobaczyć ikony współczesnej kultury w niezwykłych ujęciach.

Tradycyjnie mam nadzieję, że was zainspirowałam. A jeśli macie jakieś swoje inspirujące tematy podzielcie się nimi w komentarzach. Jeśli wiecie o jakieś wystawie czy wydarzeniu kulturalnym, które przegapiłam skrobnijcie na dole 🙂

Napisane przez Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts