Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Inspiracje miesiąca | Sierpień

Upały większości dokuczają, ja tam się cieszę, bo w tym roku zaliczyłam już swój wypasiony urlop (Nowy York moje miasto marzeń) i będąc w domu mogę się czuć jak na wakacjach w ciepłym kraju. Dzisiaj lekko i przyjemnie czyli moje inspiracje z różnych dziedzin. To będzie taka moja nowa świecka tradycja co miesiąc. Zapraszam.

Zacznę od wystaw, bo w upały to całkiem przyjemne zajęcie. Gorąco polecam wam wystawę w Galerii Leica na Mysiej 3. Na pewno znacie słynne zdjęcie afgańskiej dziewczynki autorstwa Steve McCurry. Teraz możecie zobaczyć to zdjęcie oraz wiele innych na żywo.

Kolejna niezwykle ciekawa wystawa jest w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Tym razem jest to również wystawa fotografii: Roman Vishniac Fotografia 1920-75. Przejmujące i chwytające za serce zdjęcia. Nie polecam łączyć zwiedzania wystawy ze zwiedzaniem samego muzeum. Zwiedzanie muzeum zajmuje dobre kilka godzin i jest mocno wyczerpujące. Lepiej to sobie rozdzielić.

Jeśli macie chwilę, wyskoczcie do Krakowa na jedyną w swoim rodzaju wystawę plakatów z filmów Romana Polańskiego. Jest to największa kolekcja plakatów wydanych na świecie do filmów Polańskiego (ponad 500 szt.)

A jeśli jesteście w podobnej do mnie sytuacji i nigdzie nie wyjechaliście, możecie przenieść się wirtualnie to jednego z najgorętszych miast na świecie, do Rio. Lekko zmrużyć oczy i prawie jak na miejscu. Obłędne widoki

Pozostając w letnio bajkowej scenografii zobaczcie fenomenalne zdjęcia balonów Alberto Maccagno.

Lubiący prostotę i humor na zdjęciach zakochają się w fotografiach Peechaya Burroughs.

Dla zbieraczy starych aparatów mam ciekawą propozycję jak je zaaranżować we wnętrzu i stworzyć własną małą wystawę.

Bardzo dawno temu uczyłam się kaligrafii. Wbrew pozorom jest ogromnie trudna sztuka, ale kiedy zobaczyłam kaligrafię światłem zaparło mi dech w piersiach.

Kiedyś miałam więcej czasu na robienie różnych ciekawych rzeczy sama, ale może wy macie, bo te pomysłowe fotograficzne notesy same proszą się o wykonanie. Proste i efektowe.

Wiecie, że zniesiono 40letni zakaz robienia zdjęć podczas zwiedzania Białego Domu. Dobra wiadomość dla tych, którzy wybierają się na wycieczkę do USA i planują skoczyć do prezydenta.

Mam nadzieję, że spodoba wam się pomysł comiesięcznych inspiracji i będziecie do niego chętnie zaglądać i natychać się pięknymi fotografiami, obrazami, książkami.

Napisane przez Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts