Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Sztuczny uśmiech na zdjęciach – jak go uniknąć?

Naturalny, szczery uśmiech to każdemu dodaje do urody plus dziesięć punktów. Jesteśmy odbierani jako mili, sympatyczni i otwarci, ale tylko pod warunkiem że nie będzie to sztuczny uśmiech. Jak to zrobić?

Pogodni i uśmiechnięci ludzie łatwiej nawiązują kontakty, są automatycznie odbierani jako przyjacielscy i szczęśliwi. A wiadomo, że z kimś takim łatwiej i chętniej nawiążemy współpracę, chętniej go zatrudnimy. Często pierwszy kontakt z daną osobą mamy poprzez zdjęcie. Naburmuszone i smętne twarze w zasadzie na starcie skazane są na porażkę. Myślicie, że Amerykanie lubią tak wietrzyć zęby w uśmiechu? Bynajmniej, ale wiedzą jak dużą ma wartość. Nie tylko ze względu spore kwoty wydane na uzębienie, ale też na siłę rażenia.

SESJA RODZINNA Z NOWORODKIEM

Jasne, że nie zawsze jest nam do śmiechu, czy uśmiechu. Wtedy wyciągamy jak z rękawa swój krzywy uśmiech numer 5, który ma zastąpić ten właściwy. Tylko, że to niestety widać i jest jeszcze gorzej niż bez uśmiechu. A jeszcze jak to wszystko dzieje się przed obiektywem aparatu fotograficznego … klęska. Wyglądamy na spiętych, zdenerwowanych i z przyklejonym uśmiechem.

Zacznijmy jednak od początku. Skąd wiemy patrząc na zdjęcie, że ktoś się sztucznie uśmiecha? Głównie przez oczy. Przy szczerym uśmiechu są zrelaksowane, mają ten błysk, do tego lekko uniesione policzki i wszystko jasne. Nie musimy nawet pokazywać zębów. Sztuczny uśmiech równa się brak jakichkolwiek śladów uśmiechu w oczach. Można się uśmiechać od ucha do ucha, ale w oczach będzie pustka i smutek.

ZDJECIA RODZINNE

Co nie działa? Mówienie “ser”, “marmolada”, “sex” itp.. Jedyny efekt takich zabiegów, to grymas, daleki od naturalnego uśmiechu.

Ciężko jest oszukać uczucia (chyba że jesteście socjopatą!), więc jeśli jesteście w fatalnej kondycji psychicznej, nie wybierajcie się na sesję zdjęciową. Jeśli nie lubicie swojego fotografa, zmieńcie go. Te wszystkie emocje niestety będzie widać na waszych zdjęciach.

Warto się nastroić pozytywnie już przed sesją, myśleć o przyjemnych i wesołych chwilach. Większość fotografów stara się by portretowany czuł się komfortowo i bezpiecznie. Ja staje na rzęsach, żeby tak było, bo to podstawa dobrych zdjęć portretowych. Oczywiście nie wszystkie portrety wymagają uśmiechu i takich emocji, ale o tym w innym odcinku 🙂

SESJA RODZINNA W PLENERZE

Powinniśmy być ostrożni jeśli chodzi o różnice w portretowaniu mężczyzn i kobiet. Kobiety dużo częściej i chętniej się uśmiechają. Mężczyźni, są w tym względzie raczej powściągliwi i uśmiechają się delikatnie. Nie namawiajmy ich więc do mocnych uśmiechów, kiedy są np. na stanowisku prezesa, ale jeśli robią sobie zdjęcia na profil randkowy, zdecydowanie uśmiech z całą gablotą zębów od ucha do ucha 😉

Sztucznym uśmiechom mówimy stanowcze nie! Uśmiechajcie się i rżyjcie ze śmiechu, kiedy tylko się da 🙂
ZDJECIA RODZINNE

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Napisane przez Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts