Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Złota godzina czyli magia na zdjęciach

sesja zdjęciowa

Dzisiaj postaram się wam wytłumaczyć co to takiego złota godzina i dlaczego umawiam się z wami na sesje w takich a nie innych godzinach, bo jak się za chwilę dowiecie nie jest to bez znaczenia. Są pory dnia w których zdjęcia portretowe nie mają najmniejszego sensu.

zdjecia-ciazowe-diana-domin19

Złota godzina to czas tuż przed zachodem słońca lub tuż po wschodzie słońca. Słońce świeci wtedy pięknym złotym odcieniu. Jest to najlepsza pora do robienia zdjęć krajobrazowych, ale nie tylko. Zdjęcia portretowe również wiele zyskują o tej porze, ponieważ światło jest już nisko i jest miękkie, delikatne, i ciepłe. Ma się wrażenie, że osoby na zdjęciach promienieją. Szczególnie wyglądają portrety pod zachodzące słońce, nabierają specyficznego klimatu, lekkiej magi 😉 nie mylić z magi. Dodatkowo zdjęcia wzbogacone są o promienie słoneczne i wszystko co w zwykłym świetle wygląda jakoś, podczas złotej godziny wygląda o 100% lepiej. Co zrobić złoto to złoto w końcu.

SESJA CIAZOWA W PLENERZE, OUTDOOR PREGNANCY SESSION

W Polsce nasza złota godzina jest trochę krótsza niż godzina bo trwa około 40 minut. I nie tak łatwo rodzinną sesję (szczególnie z bardzo małymi dziećmi) wpasować w te ramy. Dodatkową przeszkodą jest jeszcze samo miasto. Co nam po złotej godzinie, kiedy będziemy w takim miejscu, gdzie wszystko będzie w cieniu, a słońce zostanie zasłonięte przez budynki, albo bardzo wysokie drzewa, a nie tak łatwo w dużym mieście o polanę 😉 Dlatego sprawdzone i przetestowane miejsca są najlepsze.

zdjecia-rodzinne44

Oczywiście w pochmurne dni, nie ma sensu czekać do złotej godziny. Wręcz wskazane jest zrobienie zdjęć wcześniej, bo o tej porze może już być zbyt ciemno. A jak sami wiecie pogodę u nas ciężko przewidzieć i jest to w dużej mierze loteria.

Podsumowując, warto korzystać z możliwości zrobienia zdjęć w czasie złotej godziny, ale nie jest główny warunek do zrobienia pięknych zdjęć. Dla mnie wystarczy, że nie pada, a nawet w deszczu można stworzyć coś pięknego i niepowtarzalnego, bo najważniejsi są ludzie Ci przed obiektywem i Ci za 🙂

diana-domin-fotografia-rodzinna1

Napisane przez Diana Domin

Fotograf z zawodu i zamiłowania, z graficznymi umiejętnościami.

66 posts